Zestaw 4 robotów mBot2 + mata m1 + scenariusze

  • Kod: 6964
  • szt.
  • Cena netto: 4 227,64 zł 5 200,00 zł
Dla kogo?

mBot2 jest robotem przeznaczonym dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych. Zestaw 4 robotów umożliwia komfortową pracę z grupą 8 uczniów.

Co potrafi mBot2?

mBot2 wyposażony jest w nowy mikrokontroler CyberPi z komunikacją bezprzewodową Bluetooth i LAN WiFi oraz nowo zaprojektowany system czujników mBuild. Sterownik CyberPi możesz jednym ruchem odłączyć od robota i używać niezależnie np. jako sterownik do gier, robotów lub do eksperymentów z Internetem Rzeczy (IoT).

Zestaw umożliwia budowę robotów, realizujących funkcje: poruszania się po płaskich powierzchniach, śledzenia linii i wykrywania kolorowych elementów na podłożu, wykrywania przeszkód i pomiaru odległości do nich, reakcji na światło dźwięk i dotyk, nagrywania i odtwarzania dźwięków, sygnalizacji akustycznej i optycznej, prezentacji danych na wyświetlaczu robota, zdalnego sterowania, komunikacji z innymi robotami w sieci lokalnej WiFi, programowania w trybie bezprzewodowego połączenia z PC oraz ładowania programu do pamięci robota i jego pracę autonomiczną. mBot2 wyposażony jest w nowe silniki z enkoderami oraz zintegrowany akcelerometr i żyroskop, dzięki temu porusza się precyzyjnie, zgodnie z zaprogramowanym torem jazdy.

mBot2 może współpracować z PC i tabletami.  Dzięki adapterowi Makeblock Bluetooth Dongle połączysz się bezprzewodowo z każdym komputerem, błyskawicznie i niezawodnie.  Robot jest wyposażony w kolorowy wyświetlacz IPS, wspaniale rozszerzający możliwości interakcji z robotem.

Szeroki wybór języków programowania i aplikacji, wytrzymała metalowa konstrukcja i szerokie możliwości rozbudowy o dodatkowe czujniki, moduły i elementy mechaniczne sprawiają, że mBot2 jest idealnym wszechstronnym robotem dla szkół podstawowych.

Programowanie

Środowiskiem programowania jest platforma mBlock, udostępniająca blokowy język Sctratch z wieloma rozszerzeniami oraz języki mikro Python i Python3.

mBlock jest dostępny w wersji on-line, aplikacji na urządzenia mobilne oraz w wersji desktop. mBlock jest dostępny w polskiej wersji językowej, bezpłatnie, bez limitu użytkowników i ograniczeń czasowych.

 

Budowa robota

Roboty mBot2 dostarczane są w formie zestawu elementów do samodzielnego montażu. W zestawie znajdują się niezbędne narzędzia (śrubokręt) i szczegółowa, graficzna instrukcja. Montaż nie zajmie więcej niż 20 minut i dostarczy uczniom wiele radości.

Specyfikacja techniczna:

Imię mBot2

Sterownik

CyberPi
Pocesor dual-core 32-bit 240MHz
Pamięć SPI Flash 520k RAM
8MB SPI Flash
Liczba programów w pamięci do 8 
Wsparcie wielowątkowości tak 
Komunikacja bezprzewodowa Bluetooth, Wi-Fi oraz Wi-Fi LAN
Zasilanie Zintegrowany akumulator Li-ion 2500mAh ładowany przez złącze USB-C
Urządzenia wejścia i czujniki zintegrowane Joystick, przycisk x2, czujnik światła, mikrofon, żyroskop – akcelerometr
Urządzenia wyjścia Głośnik, RGB LED x5, wyświetlacz kolorowy IPS 128x128p
Porty we/wy

Uniwersalne złącze czujników z obsługą 10 czujników jednocześnie
Porty silników z enkoderem x2
Porty silników DC x2
Porty serwomechanizmów x4
Porty taśm LED i czujników Arduino x2 (współdzielone z serwo)
USB-C x 1

Języki programowania

mBlock/Scratch, microPython, Python3

 
Materiały dydaktyczne

W skład zestawu wchodzą scenariusze lekcji oraz mata edukacyjna ułatwiająca prowadzenie zajęć.

 
Zawartość zestawu:
  • Robot edukacyjny mBot2 - 4 szt. 
  • Makeblock Bluetooth Dongle – 4 szt.
  • Ładowarka USB komfort – jednoczesne ładowanie 4 robotów – 1 szt
  • pakiet scenariuszy lekcji
  • Mata edukacyjna m1

 

Wypróbuj mBlock on-line